فواید و طرز تهیه تخم کتان بو داده ! تخم کتان آسیاب شده نخوریم

katan

فواید تخم کتان بو داده :
بو داده کردن تخم کتان اما با فرایند و تکنولوژی اختصاصی دلایل بسیاری دارد . دانه ها برای مزه , بافت و ارزش غذایی بیشتر بو داده میگردند . فرایند بو داده کردن این تضمین را در از بین بردن باکتری ها , کپک ها و عوامل بیماری زاایجاد می نماید . با انجام این روند اسیدهای چرب امگا ۳ و لیگنان از بین نمی رود . ولی توجه نمائید که هر تخم کتان بو داده ای نمی تواند عالی باشد و می بایست حتماً با تکنولوژی امروزی عطر داده شود که در دنیا فقط چندین کارخانه بیشتر این تکنولوژی را ندارند .
فرایند عطر داده کردن تخم کتان بافتی بسیار ترد را تولید می کند . این فرایند , برای جویدن راحت تخم کتان و هضم بهتر آن کمک شایانی می کند . دانه های روغنی تخم کتان نباید در مجاورت هوا قرار گیرند در غیر اینصورت اکسید میشوند . پس در زمان خرید از آسیاب شده آن صرف نظر نمایید چون در گذر زمان اکسید شده و بیماری زا است .

اکسیداسیون  ؟

به هر عکس العمل شیمیایی که دربرگیرنده جنبش الکترون باشد را اکسیداسیون می‌گویند . بدین معنا است که ماده ای که الکترون خویش را از دست میدهد اکسید میشود .

اکسیده شدن روغن تخم کتان چیست؟

مراقب اکسیده شدن مواد غذایی باشید . اکسیده شدن مواد غذایی برای سالمی بدن بسیار زیان آور می‌باشند . تماس تخم کتان با هوا باعث اکسیده شدن آن میگردد . همانگونه که میدانید اکسیژن هوا روغن ها را اکسید می نماید و پراکسید ایجاد می گردد و این برهان تندی و ناخوشایندی مزه آن است و سالم تن را به خطر می اندازد . بسته بندی تخم کتان بایستی بگونه ای باشد تا در معرض هوا قرار نگیرد زیرا منجر می گردد تا برخورد اکسیداسیون آغاز شود . تخم کتان آسیاب شده قابل مصرف نمیباشد و اکسید شده و خاصیت خویش را از دست داده است . لذا حتماً تخم کتان آساب نشده تنظیم فرمایید که شایسته ترین مدل آن تخم کتان بوداده با تکنولوژی خاص است که هر کسی در دنیا از این تکنولوژی برخوردار نمی‌باشد . تخم کتان نپخته به خیر و خوبی جویده نمی‌شود و هضم و جذب آن ناقص است . البته تخم کتان در حالتی‌که با تکنولوژی تازه عطر داده شده باشد شایسته ترین گونه است که خاصیت آن محافظت شده و تماما هضم و جذب میگردد .

اکسیداسیون

نگرانی حیاتی در خصوص تخم کتان چربی های اشباء نشده آن است . به‌این مضمون‌ که به راحتی و تخت گاز اکسید می گردد و برای تن زیاد زیان آور است . دانشمندان معتقدند دانه های تخم کتان فواید اکثری دارا هستند . دانه های روغنی تخم کتان آسیاب شده بشدت اکسید میگردند و این اختلال بزرگی است . لذا مصرف عطر داده با تکنولوژی تازه شایسته ترین گونه آن است .

آسیاب شده تخم کتان :

این دانه کوچک خاصیت درمانی باور نکردنی دارااست . تخم کتان بو داده سرشار از مواد مغذی است . فقط یک قاشق چایخوری تخم کتان بو داده ( حدود ۳۰ گرم ) برای دریافت تمام مزایای آن کفایت می کند . مصرف بیش تر از حد تخم کتان بدون هیچ تردیدی پیشنهاد نمیشود . در خرید تخم کتان توجه فرمائید چون آسیاب شده آن هم موجود است , و این بدان معنا است که در اثر گذر زمان فاسد و اکسیداسیون شده‌است . فقط تخم کتان آسیاب نشده تهیه نمایید و بهترین دسته آن تخم کتان بو داده با روش تکنولوژی جدید است که فقط تعدادی کارخانه در دنیا از این تکنولوژی برخوردار می باشند که یکی آنان کارخانه Canmar کانادا است که تخم کتان بو داده آن توسط صداقت مارکت در بازار عرضه می گردد .

همانگونه که گفتیم تخم کتان سرشار از مواد مفید است , اعم از لیگنان , ویتامین های A , B1 , B2 , C , D و Eاست . بسته بندی دانه های تخم کتان می بایست سالم و بدون سوراخ باشد چون در اثر مجاورت با هوا منجر اکسیده شدن و فاسد میشود . مطالعات بخش اعظمی به‌این قضیه اشاره کرده اند که از خرید تخم کتان آسیاب شده پرهیز کنید چون در سطح آسیاب در اثر ادغام شدن با هوا واکنش می‌دهد و پس از گذر چندین روز به سرعت فاسد و اکسید میشود . گرما , نور و هوا همگی به روند اکسیداسیون کمک می نمایند .

تخم کتان بو داده

تخم کتان بو داده منبع بزرگی از فیبر است . هر قاشق غذاخوری تخم کتان بوداده دربردارنده ۸ گرم فیبر است . به علت این که دربردارنده فیبر بالایی است . خصوصیت دیگر تخم کتان بو داده منبع امگا ۳ آن است . تخم کتان بوداده بدلیل داشتن این منبع گیاهی بدن ما‌را درمقابل بیماری های التهابی محافظت می نماید . در انتها تخم کتان بو داده حاوی لیگنان است که داشتن این خواص به کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان و سرطان پروستات در مردان کمک می کند . خواص لیگنان این است که متابولیز استروژن بدن را به صورت امن تری تبدیل می کند .
تفاوت بین تخم کتان آسیاب شده و تخم کتان بوداده در چیست؟
تفاوت بزرگ بین تخم کتان بوداده و آسیاب شده در روش هضم آن است . تخم کتان منبع عظیمی از فیبر است . تخم کتان بوداده فواید بسیاری برای تن دارااست اعم از دارایاسیدهای چرب امگا – ۳ است که برای سالم قلب نقش بسزایی دارااست . مصرف تخم کتان آسیاب شده پیشنهاد نمی‌شود بدلیل این‌که گذر زمان منجر اکسیده شدن آن میگردد و این برای سالم تن بشدت ضرروزیان دارد .

خرید تخم کتان بو داده طلایی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *