خواص نمک دریا برای پوست

فواید نمک دریا روی پوست

نمک دریا از سدیم و کلر تشکیل شده است.نمک دریا از تبخیر آب دریا بدست می آید و دارای مواد معدنی ضروری است.نمک دریا در آشپزی کاربرد وسیعی دارد، همچنین برای مقاصد دیگر نیز استفاده می شود.نمک دریا برای رسوب زدایی آب استفاده می شود.

جوان سازی پوست

استفاده منظم از حمام نمک دریا با آب ،باعث جوان سازی پوست می شود.حمام نمک دریا باعث کاهش چین و چروک پوست می شود. در نهایت باعث شادابی و جوانی پوست می شود.

لایه بردار پوست

مخلوط یک قاشق چای خوری نمک دریا و یک قاشق چای خوری روغن زیتون ماسکی بسیار مناسب برای پوست است.این ماسک، پوست را لایه برداری می کند و سلول های مرده پوست و دیگر اضافات پوست را از بین می برد.

تونر مناسب پوست

نمک دریا برای کاهش چربی اضافی پوست بسیار مناسب است.برای آماده کردن این مخلوط، یک بطری آب ولرم را با یک قاشق چایخوری نمک دریا ترکیب کنید و داخل بطری اسپری بریزید و بر روی صورت خود اسپری کنید فقط مواظب چشمانتان باشید و موقع اسپری کردن چشمانتان را ببندید.

درمان آکنه

بسیاری از مردم برای درمان آکنه خود از ماسک و پاک کننده های قوی استفاده می کنند.نمک دریا نقش به سزایی در درمان آکنه دارد.نمک دریا، حاوی مواد معدنی طبیعی از جمله پتاسیم،گوگرد،کلسیم و منیزیم است.پتاسیم برای متابولیسم سلولی پوست مناسب است وگوگرد برای حمل اکسیژن کمک می کند.کلسیم برای تمیز کردن منافذ پوست مفید است و منیزیم برای از بین بردن مواد سمی و سایر ناخالصی های پوست مفید است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *